Bozcaada Rehberi

Yol Cumhuriyeti yolcuları olarak Bozcaada yolculuğumuz çok eğlenceli anlara sahne oldu. Bozcaada, Ege Denizinin kuzeyinde Çanakkale’ye bağlı bir ada. Türkiye’nin üçüncü büyük adası olarak geçiyor.  Gökçeada ile birlikte adalar denildiğinde ilk akla gelen yerlerden birisi olan Bozcaada doğası ve tarihi dokusuyla insanı büyülemenin yanı sıra şaraplarıyla da oldukça gözde bir durumda. Adada kampçılar için çeşitli imkanlar mevcut fakat son zamanlarda kamp yapanların şikayet edildiğine dair duyumlar da almamış değiliz. Yine de ateş yakmadıktan sonra sahilde pek göze batmayan yerlerde kamp atmak sorun olmayacaktır diye düşünüyoruz. Bozcaada’da bizim gibi oburlar için olmazsa olmazlardan meşhur un kurabiyesinden muhakkak yemenizi tavsiye ediyoruz.

Bozcaada’da yapılan şaraplarda birçok kimsenin favorisi durumunda. Masmavi denizin tadı çıkartıldıktan sonra Bozcaada kalesine çıkıp manzarayı da sindirmek gerekli diye düşünüyoruz.

Ben kamp yapamam, çadırda kalamam diyenler için; Bozcaada’da sezonluk kiraya verilen ev bulmak pek mümkün değil. Merkezde bulunan eski rum evleri yada bağ evleri yaz sezonunda kaç kişi kalırsa kalsın günlük bir fiyat karşılığında kiraya veriliyor. Eğer uzun süreli konaklama yapacaksanız pazarlık yapmayı unutmayın 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siz ne dersiniz atladığımız bir şey var mı ?

Yorumunuz bizim için değerli

scriptsell.neteDataStyle - Best Wordpress Services